Dyrektywa UE o prawach autorskich – ważny głos w sprawie

06.06.2019
Autor: markus spiske / unsplash

Dyrektywa w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym – po co powstała i komu przeszkadza? Czy utrudni życie użytkownikom internetu? Tłumacząc więc nowe regulacje paneuropejskie, Stowarzyszenie Kreatywna Polska odpowiada na najważniejsze pytania dotyczące Dyrektywy UE o prawach autorskich na jednolitym rynku cyfrowym. Dlatego zapraszamy do zapoznania się z materiałem udostępnionym przez Stowarzyszenie Kreatywna Polska.

Stowarzyszenie Kreatywna Polska działa na rzecz rozwoju i ochrony polskiej kultury i nauki, twórczości i innowacyjności. Jego celem jest upowszechnianie i zapewnienie równego dostępu do dóbr kultury. Chroni też prawa moralne i materialne wynikające z działalności twórczej w tym naukowej, artystycznej, literackiej, publicystycznej czy innowacyjnej.

Stowarzyszenie promuje kreatywność i innowacyjność jako najskuteczniejszych sposobów budowania nowoczesnego społeczeństwa i nowoczesnej gospodarki. Podstawy działalności to gromadzenie wiedzy oraz zaangażowanie w działania związane z procesem stanowienia prawa. Organizuje inicjatywy mające na celu dialog z opinią publiczną oraz swoją działalnością przyczynia się do edukacji kulturowej, naukowej i medialnej.

Stowarzyszenie Kreatywna Polska jest reprezentacją różnych środowisk kreatywnych i innowacyjnych tj. twórców, naukowców, wydawców, producentów i przedsiębiorców z przemysłu kreatywnego i innowacyjnego wobec instytucji państwa, samorządu, organizacji pozarządowych i osób fizycznych. Stąd nowa dyrektywa UE leży w żywotnym centrum zainteresowań stowarzyszenia.

Infografika dostępna jest tutaj >>>

Przeczytaj list Stowarzyszenia Kreatywna Polska do Polek i Polaków >>>

Dowiedz się więcej o Stowarzyszeniu Kreatywna Polska >>>

Czytaj też

/ /

RODO w pracy fotografa: wprowadzenie

17.05.2018
shutterstock_549680125

Te cztery litery – RODO – są w ostatnim czasie na ustach wszystkich, którzy prowadzą jakąkolwiek działalność...

/ / / / /

Publikacja wizerunku dziecka – 5 wskazówek

19.04.2017
shutterstock_424862860

Choć praca z najmłodszymi nie należy do najłatwiejszych, to od ponad wieku właśnie dzieci stanowią jeden z...

/

Robisz zdjęcia? Zadbaj o swoje prawa autorskie

28.09.2016
kafelek

Czy wiesz w jaki sposób powinieneś podpisać swoje zdjęcie zanim je upublicznisz w Internecie lub zgodzisz się...

Komentarze

  1. KHM pisze:

    Dyrektywa ta jest zupełnie nie potrzebna, godzi w wolność słowa chociażby. Zastanawia mnie jak rozwinie się sytuacja oraz jak będzie wyglądało stosowanie się do tych przepisów.

Dodaj komentarz