Dyrektywa UE o prawach autorskich – ważny głos w sprawie

06.06.2019
Autor: markus spiske / unsplash
Udostępnij:

Dyrektywa w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym – po co powstała i komu przeszkadza? Czy utrudni życie użytkownikom internetu? Tłumacząc więc nowe regulacje paneuropejskie, Stowarzyszenie Kreatywna Polska odpowiada na najważniejsze pytania dotyczące Dyrektywy UE o prawach autorskich na jednolitym rynku cyfrowym. Dlatego zapraszamy do zapoznania się z materiałem udostępnionym przez Stowarzyszenie Kreatywna Polska.

Stowarzyszenie Kreatywna Polska działa na rzecz rozwoju i ochrony polskiej kultury i nauki, twórczości i innowacyjności. Jego celem jest upowszechnianie i zapewnienie równego dostępu do dóbr kultury. Chroni też prawa moralne i materialne wynikające z działalności twórczej w tym naukowej, artystycznej, literackiej, publicystycznej czy innowacyjnej.

Stowarzyszenie promuje kreatywność i innowacyjność jako najskuteczniejszych sposobów budowania nowoczesnego społeczeństwa i nowoczesnej gospodarki. Podstawy działalności to gromadzenie wiedzy oraz zaangażowanie w działania związane z procesem stanowienia prawa. Organizuje inicjatywy mające na celu dialog z opinią publiczną oraz swoją działalnością przyczynia się do edukacji kulturowej, naukowej i medialnej.

Stowarzyszenie Kreatywna Polska jest reprezentacją różnych środowisk kreatywnych i innowacyjnych tj. twórców, naukowców, wydawców, producentów i przedsiębiorców z przemysłu kreatywnego i innowacyjnego wobec instytucji państwa, samorządu, organizacji pozarządowych i osób fizycznych. Stąd nowa dyrektywa UE leży w żywotnym centrum zainteresowań stowarzyszenia.

Infografika dostępna jest tutaj >>>

Przeczytaj list Stowarzyszenia Kreatywna Polska do Polek i Polaków >>>

Dowiedz się więcej o Stowarzyszeniu Kreatywna Polska >>>

Czytaj też

/

Gazeta.pl i Gość Niedzielny wygrywają lipcowy ranking

02.08.2019
Autor: caimacanul / shutterstock

W lipcu portal Fotoprawo.nikon.pl przeanalizował jakość podpisywania zdjęć w pismach katolickich oraz na stronach głównych portali internetowych....

Podróże wygrywają w rankingu podpisanych zdjęć

02.07.2019
Autor: Bohbeh / shutterstock

W czerwcu portal Fotoprawo.nikon.pl przeanalizował jakość podpisywania zdjęć w magazynach fotograficznych i podróżniczych. W obu kategoriach uwzględniono...

/

Piłka Nożna liderem w rankingu podpisywania zdjęć

31.05.2019
Autor: gabczi / shutterstock

W maju portal Fotoprawo.pl przeanalizował jakość podpisywania zdjęć w magazynach kobiecych i sportowych. W obu kategoriach uwzględniono...

Komentarze

  1. KHM pisze:

    Dyrektywa ta jest zupełnie nie potrzebna, godzi w wolność słowa chociażby. Zastanawia mnie jak rozwinie się sytuacja oraz jak będzie wyglądało stosowanie się do tych przepisów.

Dodaj komentarz