Dyrektywa w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym – po co powstała i komu przeszkadza? Czy utrudni życie użytkownikom internetu? Tłumacząc więc nowe regulacje paneuropejskie, Stowarzyszenie Kreatywna Polska odpowiada na najważniejsze pytania dotyczące Dyrektywy UE o prawach autorskich na jednolitym rynku cyfrowym. Dlatego zapraszamy do zapoznania się z materiałem udostępnionym przez Stowarzyszenie Kreatywna Polska.
Stowarzyszenie Kreatywna Polska działa na rzecz rozwoju i ochrony polskiej kultury i nauki, twórczości i innowacyjności. Jego celem jest upowszechnianie i zapewnienie równego dostępu do dóbr kultury. Chroni też prawa moralne i materialne wynikające z działalności twórczej w tym naukowej, artystycznej, literackiej, publicystycznej czy innowacyjnej.
Stowarzyszenie promuje kreatywność i innowacyjność jako najskuteczniejszych sposobów budowania nowoczesnego społeczeństwa i nowoczesnej gospodarki. Podstawy działalności to gromadzenie wiedzy oraz zaangażowanie w działania związane z procesem stanowienia prawa. Organizuje inicjatywy mające na celu dialog z opinią publiczną oraz swoją działalnością przyczynia się do edukacji kulturowej, naukowej i medialnej.
Stowarzyszenie Kreatywna Polska jest reprezentacją różnych środowisk kreatywnych i innowacyjnych tj. twórców, naukowców, wydawców, producentów i przedsiębiorców z przemysłu kreatywnego i innowacyjnego wobec instytucji państwa, samorządu, organizacji pozarządowych i osób fizycznych. Stąd nowa dyrektywa UE leży w żywotnym centrum zainteresowań stowarzyszenia.
Infografika dostępna jest tutaj >>>
Przeczytaj list Stowarzyszenia Kreatywna Polska do Polek i Polaków >>>
Dyrektywa ta jest zupełnie nie potrzebna, godzi w wolność słowa chociażby. Zastanawia mnie jak rozwinie się sytuacja oraz jak będzie wyglądało stosowanie się do tych przepisów.