Tygodnik Piłka Nożna liderem w majowym rankingu poprawnie podpisanych zdjęć

31.05.2019
fot.gabczi:shutterstock.com
Udostępnij:

W maju portal Fotoprawo.pl przeanalizował jakość podpisywania zdjęć w magazynach kobiecych i sportowych. W obu kategoriach uwzględniono po 3 tytuły. Ekspertyzie poddano następujące pisma kobiece – Twój Styl, Zwierciadło i Wysokie Obcasy oraz magazyny sportowe – Piłka Nożna, Bravo Sport i Przegląd Sportowy.

Portal fotoprawo.pl poddał analizie prasę według trzech kategorii:

– Prawidłowy podpis oznaczał umieszczenie pod zdjęciem zarówno imienia i nazwiska (lub pseudonimu) autora, jak i agencji, bądź odpowiedniej instytucji posiadającej prawa majątkowe.

– Fotografie nieposiadające kompletnego opisu cechował brak jednego ze wspomnianych elementów (nazwiska, bądź podmiotu posiadającego prawa majątkowe).

– Niepodpisane zdjęcia to natomiast te, które nie były oznaczone w żaden sposób.

W przypadku pism kobiecych, z wynikiem 27%, liderem poprawnie podpisanych zdjęć zostało Zwierciadło. Na drugim miejscu podium uplasowały się Wysokie Obcasy, z wynikiem 16%. Ostatnią pozycję zajął Twój Styl (5%).

W kategorii magazynów sportowych najwyższy wskaźnik poprawnie podpisanych zdjęć otrzymał tygodnik Piłka Nożna – 77%. Na drugiej pozycji znalazł się Przegląd Sportowy, z wynikiem 25%. Zestawienie zamyka Bravo Sport z wynikiem 0%.

Wśród pism kobiecych bardzo dobre wskaźniki w kategorii częściowo podpisanych zdjęć uzyskał miesięcznik Twój Styl – 93%, natomiast wśród magazynów sportowych – Bravo Sport, z wynikiem 88%.

Najwięcej fotografii całkowicie niepodpisanych zawierało Zwierciadło – 43% oraz Przegląd Sportowy – 38%.

Z analizy Fotoprawo.pl wynika, że zarówno wśród magazynów kobiecych, jak i sportowych najwięcej zdjęć opatrzonych jest częściowym podpisem. Główną przyczyną niepełnego podpisania zdjęć jest umieszczanie źródła, bez podania nazwiska lub pseudonimu autora. Wiele fotografii opatrzonych jest też podpisem „materiały prasowe” lub „źródło: Instagram”.

Czytaj też

Piłka Nożna ponownie wygrywa w rankingu poprawnie podpisanych zdjęć

04.11.2019
Fot. Bohbeh / shutterstock.com

W październiku portal Fotoprawo.pl przeanalizował jakość podpisywania zdjęć w prasie kobiecej i sportowej. W obu kategoriach uwzględniono...

Magazyn Podróże wygrywa w rankingu poprawnie podpisanych zdjęć

30.10.2019
Fot. gabczi / shutterstock

We wrześniu portal Fotoprawo.pl przeanalizował jakość podpisywania zdjęć w magazynach fotograficznych i przyrodniczych. W obu kategoriach uwzględniono...

Gazeta.pl i Gość Niedzielny wygrywają w lipcowym rankingu poprawnie podpisanych zdjęć

02.08.2019
fot. caimacanul / shutterstock.com

W lipcu portal Fotoprawo.pl przeanalizował jakość podpisywania zdjęć w pismach katolickich oraz na stronach głównych portali internetowych....

Dodaj komentarz